CroTuners Forum // Cro Tuning / Cro Styling
+  CroTuners Forum // Cro Tuning / Cro Styling
|-+  CT Team» Uradi sam» skidanje smole sa auta
Username:
Password:
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: skidanje smole sa auta  (Posjeta: 8563 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Ribica
Član kluba
Punopravni član

RIspekt: +0/-0

1.8 16v GTI

« na: Ožujak 05, 2010, 04:31:25 »

kako s čim koji je postupak a da pritom ne ostetim lak!!!
cime gdje to kupiti kako se zove sve me interesira!!!
Evidentirano

Usluga prijevoza automobila u slucaju kvara i prometne nezgode. Pomoc i prijevoz automobila prilikom uvoza automobila iz EU. 097-616-9871
golfijaner
Administrator
Punopravni član

VW mk1 GTI

« Odgovor #1 na: Ožujak 05, 2010, 04:34:57 »

jestivo suncokretovo ulje najlakse, najjednostavnije, uvijek pri ruci.

imas jos postupaka ali ovaj mi uvijek prvi padne na pamet jer je najpristupacniji Cheesy
Evidentirano

Ribica
Član kluba
Punopravni član

1.8 16v GTI

« Odgovor #2 na: Ožujak 05, 2010, 04:40:16 »

a daj ne njaj da stim mogu to rijesiti??? koji je postupak???
Evidentirano

Usluga prijevoza automobila u slucaju kvara i prometne nezgode. Pomoc i prijevoz automobila prilikom uvoza automobila iz EU. 097-616-9871
sax
Član kluba
Punopravni član

RIspekt: +2/-0

« Odgovor #3 na: Ožujak 05, 2010, 04:43:00 »

kako s čim koji je postupak a da pritom ne ostetim lak!!!
cime gdje to kupiti kako se zove sve me interesira!!!

Mafra Puliresina
Atas Resinol
Sonax Tree Sap Remover (Baumharzentferner)
Sonax Tar Remover je odstranjivač katrana i bitumena,ali skida i smolu
Ili probaj sa medicinskim benzinom,ima u ljekarni za kupit
« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2010, 04:45:10 od sax » Evidentirano

Grad Trsat
golfijaner
Administrator
Punopravni član

VW mk1 GTI

« Odgovor #4 na: Ožujak 05, 2010, 04:43:56 »

a daj ne njaj da stim mogu to rijesiti??? koji je postupak???

vatica i ulje... ja sam skidao sa svog auta kad je bilo.
samo lagano trljas i to je to Smiley
Evidentirano

Ribica
Član kluba
Punopravni član

1.8 16v GTI

« Odgovor #5 na: Ožujak 05, 2010, 05:02:02 »

fala sefe
Evidentirano

dudo
Punopravni član

« Odgovor #6 na: Ožujak 06, 2010, 07:27:50 »

najbolje je sa wd40 ja sam čak uspio i cement skinuti kaj su mi pošpricali po laku a ona sredstva u dučanima em su skupa a još ti i lak nagrizu
Evidentirano
predrag
Član kluba
Punopravni član

RIspekt: +1/-0

... a sad malo pumpa - dussee :P

« Odgovor #7 na: Ožujak 06, 2010, 07:35:56 »

potpis za wd40, ja sa njim skidao i katran...
Evidentirano

CooleR
Punopravni član

« Odgovor #8 na: Siječanj 10, 2012, 03:02:40 »

Smolu sam skidao acetonom na A4 nisam nikad imao problema...   Wink
Da malo dignem jednu stariju temu!  Cool
Tko je ono u RI zastupnik za Turtle Wax proizvode? neradi mi trazilica na forumu tj. banner me nesto zahebava...
Trebam neko sredstvo za ciscenje guma nakon pranja, tj. neko kvalitetno crnilo? Sa cim vi odradite taj dio posla?
Hvala  Smiley
Evidentirano
marklari
Punopravni član

« Odgovor #9 na: Siječanj 10, 2012, 03:09:29 »

Smolu sam skidao acetonom na A4 nisam nikad imao problema...   Wink
Da malo dignem jednu stariju temu!  Cool
Tko je ono u RI zastupnik za Turtle Wax proizvode? neradi mi trazilica na forumu tj. banner me nesto zahebava...
Trebam neko sredstvo za ciscenje guma nakon pranja, tj. neko kvalitetno crnilo? Sa cim vi odradite taj dio posla?
Hvala  Smiley

to sa acetonom stvarno nikad nebih pokusavao. razmisli samo sta aceton radi tvojim rukama. e pa isto to radi i tvojem laku.
postoje pravi preparati za to, samo treba volje, vremena i naravno para.
Evidentirano

CooleR
Punopravni član

« Odgovor #10 na: Siječanj 10, 2012, 03:32:51 »

to sa acetonom stvarno nikad nebih pokusavao. razmisli samo sta aceton radi tvojim rukama. e pa isto to radi i tvojem laku.
postoje pravi preparati za to, samo treba volje, vremena i naravno para.

Meni je sa acetonom na bazi ulja islo kao podmazano. Sve uredno skinuto i nikad niti jedan vidljivi trag ostecenja laka ili nekih flekica i slicnih pojava. Mozda ovisi o boji auta (tamno tamno plava - gotovo crna) i nikad nikakvih problema sa ciscenjem acetonom.
A mozda je razlog i taj sto je auto bio pod tvornickim lakom, nikad nije nista dodatno bilo lakirano (u vrijeme tih tretmana acetonom).

Nego, di cu ja nac Turtle Wax nesto za ciscenje guma, odnosno felgI?

Cheesy
Evidentirano
marklari
Punopravni član

« Odgovor #11 na: Siječanj 10, 2012, 03:49:11 »

Meni je sa acetonom na bazi ulja islo kao podmazano. Sve uredno skinuto i nikad niti jedan vidljivi trag ostecenja laka ili nekih flekica i slicnih pojava. Mozda ovisi o boji auta (tamno tamno plava - gotovo crna) i nikad nikakvih problema sa ciscenjem acetonom.
A mozda je razlog i taj sto je auto bio pod tvornickim lakom, nikad nije nista dodatno bilo lakirano (u vrijeme tih tretmana acetonom).

Cheesy

nisam rekel da ces napravit vidljivo ostecenje. vjerovatno neces, ali isusujes lak. to nije dobro isto kao sto nije dobro npr. prati auto sa deterdentom za sude. ljudi to rade i to cesto i kad im kazes da to nije "zdravo" onda pocnu pametovat da to rade vec godinama. pravi detailing auta je postala nauka danas i zna se sta se smije, a sta nesmije i kako to rade profesionalci.
eto to je moje vidjenje stvari, ali moram napomenut da jesam malo sick po pitanju odrzavanja moje pile  Cool.

ne kuzim sta ti nakraju treba. sjajilo/crnilo za gume ili cistilo za felge? moja procedura kod ciscenja guma/felgi i protekcija poslije, je da izribam gume sa cetkicom i nekim dobrim samponom (preporuka je APC, ali toga nemam jos), onda operem felge sa sonax-om. onda ide mazanje felgi sa protekcijom i onda mazanje guma.

sjajilo za gume je preporuka meg endurance gel, a za cistilo felgi sonax extreme wheel cleaner. vrijede svake lipe.

turtle neznam gdje ces naci jer ga ne koristim, ali ako se ne varam drze ga svi veci ducani.

poz
Evidentirano

CooleR
Punopravni član

« Odgovor #12 na: Siječanj 10, 2012, 04:02:42 »

Vjerujem da smo onda jednaki po pitanju cistoce. Znam da nije ispravno cistit acetonom, al jednostavno tada mi je bio pri ruci i odradio je posao odlicno - a posljedice nisam primjetio (auto je jos cca 2 god bio kod mene nakon toga).

Da trebam idealno sredstvo za ciscenje felgi i jos bitnije trebam neko kvalitetno crnilo za gume - al ne bas da se sjaje previse - prvo kad pogledas auto primjetis sjajne gume (to mi je bzvze) nego onda cisto crne gume, nesto najblize sto moze izgledat novim tvornickim gumama.
Nisam prijetio Turtle Wax niti u jednom od centara, a znam da sam negdje na forumu vidio tko drzi te proizvode u RI.

I di si kupio to "sjajilo" za gume - endurance gel?
Evidentirano
marklari
Punopravni član

« Odgovor #13 na: Siječanj 10, 2012, 04:17:17 »

Vjerujem da smo onda jednaki po pitanju cistoce. Znam da nije ispravno cistit acetonom, al jednostavno tada mi je bio pri ruci i odradio je posao odlicno - a posljedice nisam primjetio (auto je jos cca 2 god bio kod mene nakon toga).

Da trebam idealno sredstvo za ciscenje felgi i jos bitnije trebam neko kvalitetno crnilo za gume - al ne bas da se sjaje previse - prvo kad pogledas auto primjetis sjajne gume (to mi je bzvze) nego onda cisto crne gume, nesto najblize sto moze izgledat novim tvornickim gumama.
Nisam prijetio Turtle Wax niti u jednom od centara, a znam da sam negdje na forumu vidio tko drzi te proizvode u RI.

I di si kupio to "sjajilo" za gume - endurance gel?

ja najcesce narucujem meg proizvode iz UK-a.
nedavno su se poceli prodavati kod nas. za detalje baci oko www.partes.hr.
ovaj endurance gel je meni zakon za gume. nisam primjetio da su mi presjajne uopce.
Evidentirano

Type X
SPL HR Record Holder
Član kluba
Punopravni član

RIspekt: +0/-1

« Odgovor #14 na: Siječanj 11, 2012, 08:02:21 »

Cheesy

Turtle, glavni uvoznici i dobavljači i imaju sve proizvode su ti oni auto djelovi iznad toni auspuha na Belićima - kastvu.
Ja danas uzeo nanoteh za gume, najjači je... Grin
Evidentirano

Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Crotuners.com postoji od 01.03.2005.